Programul Teatrului EXCELSIOR | FEBRUARIE 2020

Divertisment

1 februarie, ora 19:00, Sala Studio
INTERZIS SUB 18 ANI de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Moraru

cu: Iulia Samson, Andreea Șovan / Teodora Daiana Păcurar, Ion Bechet, Raluca Botez ; Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

2 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson
Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

2 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
ÎMPĂRATUL MUȘTELOR după romanul lui William Golding, adaptarea Nigel Williams, regia Tudor Lucanu
cu: Ștefan Iancu, Vlad Ionuț Popescu, Mihai Mitrea, Ștefan Mihai, Alex Popa,
Dan Pughineanu, Andrei Bibire, Dan Clucinschi, Vlad Lință, Alin Potop, Loredana Cosovanu, Mircea Alexandru Băluță
Durata spectacolului: 1h 30 min | 12+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

4 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi
cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu,Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu,Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu
Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

5, 6, 7 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”

FAMILIA ADDAMS libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa, regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu, Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson, Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

7 februarie, ora 10:00, Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE cenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat

cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu Durata spectacolului: 1h 10 min | 4+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

8 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”

TURANDOT după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican

cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie,
Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu,
Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu / Oliver Toderiță
Durata spectacolului: 1h 40 min |14+
Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

9 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”
AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi
cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu, Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu,Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu
Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

9 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian” ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI după o canava de Commedia dell’Arte, scenariul și regia Enrico Bonavera
cu: Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu,Mircea Alexandru Băluță, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet,Ana Udroiu, Mihai Mitrea, Raluca Botez
Durata spectacolului: 1h 35 min | 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

10 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
COCOȘELUL NEASCULTĂTOR de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici

cu: Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrotă, Stelian Milu, Veronica Popescu / Annemary Ziegler, Cristian Nicolaie

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

11 februarie, ora 19:00, Sala Studio
BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ de Alexandru Gorghe, regia Ciocîrlan
cu: Alex Popa, Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea

Durata spectacolului: 1h 15 min | 14+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

14 februarie, ora 19:00, Sala Studio
15 februarie, ora 20:00, Sala Studio

MISSOURI SKY de Victor Morozov, regia Silvia Roman
cu: Andreea Hristu, Dan Pughineanu

Missouri Sky este piesa câștigătoare a Concursului de dramaturgie pentru adolescenți

NEW DRAMA, ediția 2017.
Durata spectacolului: 1h |12+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

16 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”
16 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
CENUȘĂREASA – PREMIERĂ
adaptarea, regia și muzica originală: Eduard Petru Jighirgiu; coregrafia: Edi Stancu
cu: Alexandra Giurcă, Mihaela Coveșeanu, Oana Predescu, Andreea Hristu / Camelia Pintilie, Alex Călin, Doru Bem, Radu Micu, Ana Udroiu, Dan Clucinschi,Mihai Mitrea, Radu Mitrea, Cosmina Dobrotă, Ion Bechet

Durata spectacolului: 1h 30 min | 5+

18 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”

CENUȘĂREASA adaptarea, regia și muzica originală: Eduard Petru Jighirgiu; coregrafia: Edi Stancu
cu: Alexandra Giurcă, Mihaela Coveșeanu, Oana Predescu, Andreea Hristu /Camelia Pintilie, Alex Călin, Doru Bem, Radu Micu, Ana Udroiu, Dan Clucinschi,

Durata spectacolului: 1h 30 min | 5+

19 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu

cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson
Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

19 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”

TURANDOT după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican

cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie, Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu, Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu / Oliver Toderiță
Durata spectacolului: 1h 40 min |14+
Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

20 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu

cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson
Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

20 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
Comedy Night cu iELE cu: Camelia Pintilie, Victoria Răileanu, Mihaela Georgescu, Adriana Bordeanu, Juli Nagy Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

21 și 22 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”

FAMILIA ADDAMS libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa, regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat
Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

23 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”
TĂRÂMUL POVEȘTILOR un spectacol de Stelian Milu

cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu,Mirela Constantin, Alexandru Aron / Doru Bem,Jassmine Cristina Glodeanu, Stelian Milu, Dragoș Spahiu, Tudor Pîrvu Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

24 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian
COCOȘELUL NEASCULTĂTOR de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici cu: Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrotă, Stelian Milu, Veronica Popescu / Annemary Ziegler, Cristian Nicolaie

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

25 și 26 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”

CEI TREI PURCELUŞI după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu

cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

27 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”

VRĂJITORUL DIN OZ după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor
cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu,Pavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu,Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu,Dragoş Ianoşi, Oana Tofan Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

27 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
FLUTURII SUNT LIBERI de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn

cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+ Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

28 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”

VRĂJITORUL DIN OZ după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor
cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana IonescuPavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu,Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu,Dragoş Ianoşi, Oana Tofan
Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

28 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
O NOAPTE FURTUNOASĂ de I. L. Caragiale, regia Stelian Milu

cu: Iulian Ilinca, Tudor Pîrvu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Radu Micu,Silvana Ionescu, Diana Dumitrescu / Cătălina Grama (Jojo)
Durata spectacolului: 1h 30 min (cu pauză)| 12+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

29 februarie, ora 11:00, Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE

scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat

cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

29 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
MINUNATA LUME NOUĂ după Aldous Huxley, regia Catinca Drăgănescu

cu: Camelia Pintilie / Oana Predescu, Alex Popa / Mihai Mitrea, Dan Pughineanu, Mircea Alexandru Băluță, Andreea Hristu / Ana Udroiu, Ovidiu Ușvat, Bogdan Nechifor, Dana Marineci / Loredana Cosovanu, Mihaela Trofimov / Iulia Samson

Durata spectacolului: 2h 45 min (cu pauză) | 14+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

Pentru a fi în permanență la curent cu ultimele noutăți și informații din orașul tău, urmărește-ne pe Facebook.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *